Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:29, залишено коментарів: 0, переглядів: 11267
Сонце тільки одна з 200 мільярдів зірок у нашій галактиці «Чумацький шлях».

Сонце тільки одна з 6000 зірок, які видно неозброєним оком із Землі.

Маса Сонця становить 1.989 · 1030 кг = 333 000 мас Землі.

Енергія Сонця становить 386 мільярди мільярдів мегават.

Земля отримує 94000000000 мегават енергії від Сонця. Це в 40 000 разів більше річної потреби Сполучених Штатів.
Новину додав Admin, 30-10-2012, 02:22, залишено коментарів: 0, переглядів: 5748
Більшість вчених схиляється до теорії освіти Місяця, яка стверджує, що якось сталося лобове зіткнення Землі і якоїсь планети розміром із Марс. В результаті менша планета розвалилася на численні уламки, які утворили величезний пояс навколо Землі. Пізніше це кільце сконцентрувалося в величезний «згусток», з якого і утворився Місяць.

Коли Місяць віддаляється від Землі на найбільшу відстань (апогей), погода та припливи стають найбільш передбачуваними, але при знаходженні в перигеї (найближче до Землі) Місяць створює більш потужні припливи і робить земну погоду найбільш мінливою.

У Місяця незавидна історія. Вона пережила, так звану, «пізнього важкого бомбардування» - це був період в проміжку приблизно між трьома і чотирма мільйонами років тому. У цей період Місяць (заодно з нею і Земля) піддавалася жорстокій бомбардуванні метеоритами.

Місяць - це скоріше яйцевидне, ніж кулясте тіло.

Маса місячної кори становить лише 2-4% від її загальної ваги, тоді як земна кора складає 30% від її загальної маси.
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:40, залишено коментарів: 0, переглядів: 20987
Венеру часто називають близнюком Землі, так як вона найближча їй за розміром планета Сонячної системи. Вчені визначили, що діаметр Венери дорівнює 12 100 кілометрів, що приблизно на 640 кілометрів менше, ніж у Землі.

Хоча її і називають близнюком Землі стан поверхні Венери зовсім інше, ніж у Землі. Вчені вважають, що на поверхні планети дуже жарко і сухо і що води в рідкому вигляді тут немає через занадто високих температур.

Стародавні астрономи називали Венеру і Фосфорус і Геперус, помилково вважаючи, що це небесне тіло, видиме ввечері і вранці - це два окремих космічних об'єкта. Планету пізніше перейменували в Венеру на честь римської богині любові і краси.

Венера обертається навколо сонця практично по круглій орбіті, і середнє її відстань від сонця змінюється незначно. Щоб зробити оборот навколо сонця, Венері необхідно 225 земних діб або на 140 діб менше, ніж Землі.

Звертаючись навколо сонця швидше, Венера обганяє її кожні 584 земних діб, перетворюючись з «вечірньої зірки» (видимої після заходу), в «ранкову зірку» (видиму перед сходом), а потім - навпаки.
Новину додав Admin, 30-10-2012, 01:37, залишено коментарів: 0, переглядів: 11748
Карликова планета Плутон названа на честь римського бога підземного світу. У римській міфології, Плутон був сином Сатурна, який з трьома своїми братами правил світом: Юпітер контролював небо, Нептун був владикою морів, а Плутон управляв пекла.

Атмосфера Плутона складається з азоту з деякою кількістю метану і окису вуглецю.

Плутон-це єдина з відомих карликових планет, що має атмосферу. Атмосфера Плутона непридатна для людського дихання і має невелику висоту. Коли Плутон знаходиться в перигелії (найближча до сонця), його атмосфера приймає газоподібний стан. Коли Плутон у апогеліі (далі всього від сонця), його атмосфера замерзає і випадає в осад на поверхню планети.

Для того щоб зробити повний оборот навколо сонця Плутону потрібно 248 земних років. Це самий тривалий період обертання навколо центру нашої системи з усіх планет. Найшвидшою з планет в цьому відношенні є Меркурій, якому для повного обороту навколо сонця потрібно 88 земних днів.

Щоб обернутися один раз навколо власної осі, Плутону потрібно 6 днів, 9 годин і 17 хвилин, що робить її другою за повільності обертання планетою сонячної системи. Найповільніше навколо своєї осі обертається тільки Венера - за 243 земних дня. Юпітер, хоча він і найбільший з планет, обертається зі швидкістю один оборот менше, ніж за 10 земних годин.
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався