Про наш проект:

DNS GB — у нас ви знайдете найцікавіші статті, новини і фотографії.
День Святого Валентина
Обсяг продажів презервативів напередодні Дня Святого Валентина та після нього. Компанія Durex заявляє, що продаж цих виробів в ці дні збільшується на 20-30%.

У 2011 році, з метою попередження поширення західної культури, в Ірані заборонили "валентинки", Плющева ведмедиків та інші атрибути Дня Святого Валентина. До того ж, деякі релігійні активісти в Індії та Пакистані протестують проти Дня Святого Валентина як свята блуду і сорому. Вони розглядають його як свято Заходу, на якому люди задовольняють свої сексуальні бажання.

Червоне сердечко є повсюдним символом Дня Святого Валентина. Червоний колір звичайно асоціюється з кольором крові. Колись люди думали, що серце, перекачувати кров, це частина тіла, в якому дозріває любовне почуття. Коли єгиптяни муміфікували останки померлих людей, вони видаляли з тіла всі органи, крім серця. Вони вважали, що без серця тіло не зможе пройти через вічність.

Популярне середньовічне оману, що голуби вибирають собі пару 14 лютого, зробило їх одним із самих популярних зображень на «валентинках». Відомо, що голуби вибирають собі друга або подругу на все життя, і їх часто пов'язують з Венерою і іншими любовними божествами.

Вперше з Днем Святого Валентина в Японії познайомилися в 1936 році, і з тих пір він став там дуже популярним. Тим не менше через перекладацької помилки, зробленої однією з шоколадних компаній, тільки жінки купують шоколадки в обгортках, присвячених цьому святу, своїм дружинам або нареченим. Це єдиний день у році, в який японські жінки можуть розкривати свою захопленість чоловіком. Чоловіки можуть віддячити подругу тільки в Білий День, який вважається тут «відповіддю» на День Святого Валентина, і святкується 14 березня.

На День Святого Валентина в США продається близько 189 мільйонів троянд.

За кількістю продаваних вітальних листівок (близько 277 мільйонів) День Святого Валентина займає друге місце після Різдва.

Приблизно один мільярд «валентинок» розсилається по всьому світу щороку, а на Різдво люди отримують близько 2,6 мільярда листівок.

У 2010 році в Мехіко був побитий світовий рекорд з наймасовішого в світі поцілую, в якому брало участь чомусь непарна кількість чоловік (39 897).

Деяка група феміністок початку 14 лютого святкувати, щось на зразок альтернативного «Дня Самотності». Він призначений для людей, які «чинять опір тиранії ділення на пари».

Символ стрічки, який часто прикрашає сучасні «валентинки», йде корінням в середньовіччя. Коли лицарі билися на турнірах, їхні кохані часто дарували їм стрічки як символ удачі.

Мережива також часто використовуються як прикраса на День Святого Валентина. Слово «lace» (мереживо) походить від латинського слова «laques», що означає «зловити в пастку» або «мережа», тобто заволодіти серцем коханого.

Давньоримські Луперкалії (фестиваль вовка) вважаються попередниками Дня Святого Валентина. Вони святкувалися з 13 по 15 лютого та були церемонією очищення, підвищення врожайності та плодючості. Нагадуванням того, що в наші дні закохані обмінюються листівками, служить витягування юнаків записки з ім'ям дівчини напередодні Луперкалій. Назавтра він повинен був супроводжувати цю дівчину на фестивалі, і, як вважають деякі історики, вона ставала його сексуальної партнеркою на весь рік.

Під час Луперкалій двоє підлітків пробігали через натовп людей, розмахуючи струнами, зробленими з шкури козла. Якщо струни зачіпали дівчину, це вважалося знаком того, що у неї в майбутньому з'явиться здорове потомство. Цапина шкура називалася «februa», що означає «очищати», і назва місяця «лютий» відбулося саме від цього слова.

Папа римський, Геласіус, заснував День Святого Валентина в 500 році нашої ери. Це була спроба адаптувати старовинний язичницький римський фестиваль Луперкалії до Християнської релігії.

За всю історію християнства було приблизно вісім Святих Валентинів. На честь трьох з них влаштовувалися свята. Швидше за все, День Святого Валентина був названий або в честь Валентина з Терні, або Валентина з Риму, хоча деякі дослідники вважають, що це був один і той же чоловік.

За однією з версій День Святого Валентина міг бути названий на честь Валентина з Терні, священика, який поєднував шлюбом римських солдатів проти волі імператора Клавдія Другого. Він був заарештований і страчений 14 лютого 269 року нашої ери. Кажуть, що мигдальне дерево, яке росло біля його могили, розквітло рожевими квітами, а всі птахи в окрузі вибрали собі пари. З тих пір закоханих стали називати «голубки» або «закохані пташки».

За іншою версією День Святого Валентина міг бути названий на честь Валентина з Риму, який відмовився слідувати забороні імператора Клавдія Другого на християнство. Коли святог Валентина ув'язнили, діти передавали йому записки через грати. Перед своєю стратою, яка відбулася 14 лютого він написав записку доньці тюремника, в яку він закохався, і підписав він її «Від твого Валентина».

Згідно валлійському повір'ям, дитина, народжена в День Святого Валентина, буде велелюбним. Навпаки, теля, народжене в цей день, не принесе хорошого потомства, а якщо курки знесуть у цей день яйця, вони дуже швидко протухнут.

У день Святого Валентина на Гаваях був убитий легендарний морський капітан, пірат і дослідник Джеймс Кук (1779), До складу США ввійшли Орегон і Арізона (1859 і 1912, відповідно), Джеймс Полк став першим сфотографованим президентом США (1848), була утворена UPS (Юнайтед Парсел Сервіс), приватна компанія з доставки посилок (1919), Була організована Ліга Жінок Виборців (1920), Сполучені Штати справили перше ядерне випробування в Неваді (1976), космічний апарат «Вояджер» зробив першу фотографію всієї сонячної системи (1990).

Більшість карток на День Святого Валентина отримують учителі. За ними йдуть діти, матері і дружини. Діти у віці від 6 до 10 років обмінюються більш, ніж 650 мільйонами «валентинок» в рік.

У Техасі є місто, яке називають Валентин, але не з романтичних спонукань. Просто перший потяг прибув сюди 14 лютого.
Кращий
Непоганий
Влаштовує ... але ...
Є й получше
Зовсім не сподобався